Rozmnožovanie, odchov 

Doba párenia trvá niekoľko dní a môže byť aj trikrát do roka, spravidla však dvakrát. Mláďatá sa narodia približne po 38 dňoch gravidity úplne slepé a holé. Oči sa začínajú otvárať po štvrtom týždni. Samička kojí mláďatá mliekom 8-9 týždňov, v 7-8mom týždni už sa mladé osamostatňujú a začínajú robiť prieskumy po okolí. Začínajú už samostatne prijímať aj tuhú potravu. Pri zdravom vrhu sa o všetko stará samica sama.

             V prípade, AK NÁJDETE MLÁĎA VYPADNUTÉ Z HNIEZDA, ČO NAJSKôR NÁS KONTAKTUJTE! Držba nájdeného jedinca je u nás NELEGÁLNA.

Takýto odchov je náročný a nezvládne ho každý. Treba na to čas,  veľa trpezlivosti a špeciálnu potravu. Čím je mláďa staršie, tým je šanca na jeho úspešný odchov väčšia. Je tu vysoké percento úhynu.

Čím skôr dostane mláďa správnu starostlivosť, tým má vačšiu šancu na prežitie.

veverica, veverička, chov veverice, chov veveričky, veverica stromová, veverička obyčajná veverica, veverička, chov veverice, chov veveričky, veverica stromová, veverička obyčajnáveverica, veverička, chov veverice, chov veveričky, veverica stromová, veverička obyčajná