Rozmnožovanie, odchovVeverička, veverica, veverice, veveričky, umelý odchov, dokrmovanie, umelá výživa 

Doba párenia trvá niekoľko dní a môže byť aj trikrát do roka, spravidla však dvakrát. Mláďatá sa narodia približne po 38 dňoch gravidity úplne slepé a holé. Oči sa začínajú otvárať po štvrtom týždni. Samička kojí mláďatá mliekom 8-9 týždňov, v 7-8mom týždni už sa mladé osamostatňujú a začínajú robiť prieskumy po okolí. Začínajú už samostatne prijímať aj tuhú potravu. Pri bežnom zdravom vrhu sa o všetko postará samica sama, okrem čipovania nebudete musieť do ničoho zasahovať. 

                                 Pred narodením mláďat SAMCA oddeľte od samice!

 

UMELÝ ODCHOV 

Je potrebný v prípade, že samička všetky mláďatá nestíha odchovávať sama, prípadne niektoré odvrhne. Budete to vidieť zväčša na mláďati, ktoré je najslabšie, nepriberá a chudne - teda neprospieva tak, ako ostatné. 

V prípade, že u Vás nastane situácia, ktorá si vyžaduje umelý odchov, prípadne AK NÁJDETE MLÁĎA VYPADNUTÉ Z HNIEZDA, ČO NAJSKôR KONTAKTUJTE NÁS ALEBO NAJBLIŽŠIU ZÁCHRANNÚ STANICU!

Takýto odchov je náročný a nezvládne ho každý. Treba na to čas,  veľa trpezlivosti a špeciálnu potravu. Čím je mláďa staršie, tým je šanca na jeho úspešný odchov väčšia. Je tu vysoké percento úhynu.

Čím skôr dostane mláďa správnu starostlivosť, tým má vačšiu šancu na prežitie.

chov, odchov, veverica, veverička, mláďa veveričky,  mladá veverica, umelý odchov, prikrmovanie, dokrmovanie  chov, odchov, veverica, veverička, mláďa veveričky,  mladá veverica, umelý odchov, prikrmovanie, dokrmovanie chov, odchov, veverica, veverička, mláďa veveričky,  mladá veverica, umelý odchov, prikrmovanie, dokrmovanie, umelá výživa Umelý odchov, veverička, veverica, veveričky, veverice, dokrmovanie, umelá výživa

foto hore, foto 5: Adamec